Merit Seramik

Merit Seramik 1989 yılında İstanbul, Ümraniye’de kuruldu. Kurulduğu yıldan bu güne üretimini  kesintisiz, ancak, sürekli artan kapasitesi ve gelişen teknolojisiyle sürdürmektedir.
1991 yılında aldığı bir karar doğrultusunda, o zamana değin temel etkinliğini oluşturan hediyelik eşya pazarına yönelik üretimini, bütünüyle tanıtım sektörüne yönelik, kurumsal ve ticari kimlik taşıyan baskılı promosyonel ürünlerln üretimine yönelik olarak değiştirmiş ve konunun gerektirdiği teknolojik yatırımlara da hız vermiştir. Bu amaçla, 1993 yılında seramik, porselen ve cam gibi sert yüzeylere endüstriyel baskı yapmak üzere bir baskı birimi oluşturulmuş ve benzer pek çok işletmenin dış kaynak kullanarak gerçekleştirdiği profesyonel transfer baskı hizmetini, kendi kontrolü altında daha hızlı ve kaliteli sunmayı başarmıştır. Bu yıllara kadar sert yüzeyler üzerine endüstriyel baskı yapmanın en modern yöntemi olan serigrafinin, özellikle düşük tirajlı siparişlerdeki olumsuzluklarını bertaraf etmeye yönelik çalışmaları sonucunda 2008 yılında sayısal baskı teknolojisini Dünya ile aynı anda kullanıma sokmuş ve sayısal baskı teknolojisini Tanıtım Sektöründe kullanan Türkiye’nin ilk ve tek seramik üreticisi kuruluş olmuştur.
Merit Seramik, 15 Nisan 2010 tarihinden itibaren yeni yerinde toplam 1.000m2 kapalı alanda, yepyeni ve çağdaş pişirme donanımını da devreye sokarak, kapasitesini %400’den fazla arttırmış olarak 250.000 parçaya çıkarmıştır.